| Insideb0i a întrebat:

Totul a inceput ieri dimineata cand mi s-a facut rau la scoala. Mai exact aveam senzatia ca raman fara aer ( respiram greu si aveam tendinta sa oftez sau sa inspir o gura de aer mare ). Pe langa asta dupa a doua ora de curs deja imi venea sa vomit. Am mers la baie dupa care mi-am revenit ( nu am vomitat dar parca simteam nevoia. Aceasta greata venea si cu palpitatii pe moment. Astazi la fel. Tot asa am patit la scoala. Dupa ce m-am invoit mi-a trecut. Oare sa fie aerul prea cald si inadusitor? Faza este ca si acum seara cand scriu aceasta intrebare am senzatii de lesin si de sufocare. Voi ati patit? Va rog un sfat. Dau funda evident

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o criza de panica. Ea poate fi agravata de lipsa unei aerisiri corecte a clasei, de hipoglicemie, de deshidratare, de emotii.

| blackmd a răspuns:

Am avut și eu așa ceva, voiam să trag o gură mare de aier dar parcă nu îmi ajungea și parcă mă sufocam, a durat undeva 2 săptămîni apoi a trecut de la sine. Dar mai bine te-ai consulta cu un medic.

| Insideb0i explică (pentru blackmd):

Asta am si de gand sa fac. medicul de familie mi-a spus sa intreb la scoala ce plante sunt in sala de curs sau cu ce solutii se spala in clasa. poate sunt alergic. insa simptom de greata si sufocare am avut si in seara asta acasa. nu stiu ce sa zic.