| Freshhhoo9 a întrebat:

Totul a inceput pe data de 1 noiembrie 2014, cam pe la ora 23:00, eram in pat si nu aveam stare,eram nelinistit si ma tot foiam dintr-o parte in alta si dintr-o data am dat sa ma ridic din pat brusc,si am dat capu pe spate, si in secunda urmatoare am simtit o slabire a muschiilor gatului care numai imi da pace,parca ar fi o moliciune in partea din fata la gat
Precizez ca, chestia asta cu gatu cu moliciunea in partea din fata gatului mi s-a mai intamplat acum 1 an da mi-a trecut de la sine in 2 zile,da acum numai ma lasa...
Dimineata cand ma trezesc din pat, imi tremura partea din spate a capului si gatul cu tot cu ceafa
Crezand ca pot scapa singur de chestia asta cu gatul imi faceam masaj la ceafa si la gat si cred ca am gresit cu cu chestia asta...

De vreo 2 luni mi-au aparut si niste simptome la ceafa cum ar fi

Presiune in ceafa ca un gol
Tulburari de vedere
Senzatia de apasare in ceafa
Pierderi de echilibru
Usturime la ambii ochii
furnicaturi in partea din fata a gatului si la ceafa
Arsuri in crestetul capului
durere in urechea stanga, da se intampla foarte rar chestia asta
Ameteli
Moliciune la ceafa
Dureri in spatele capului

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Asa, si de ce n-ai fost la doctor?thinking