| IoNuTz96 a întrebat:

TPU ajutor, nu mai pot... am avut o indigestie groaznica, nu am dormit toata noaptea fara sa imi dau seama ca, chiar am ceva. M-am fatait toata noaptea in pat in somn. Nu cred ca am dormit nici macar o ora. Pe la 4 dimineata am vomat prima data, dupa care am mai vomat o data intre orele 6-8 nu mai stiu exact. Gatul imi este iritat si am baut 3 ceaiuri pana acum si am mancat 1 mar. Acum 15 min mi-am luat temperatura si am 37.5 si am lut un paracetamol. Imi este frig si tremur. Cand incerc sa stau in pat si sa incerc sa dorm, nu pot, ma misc intr-una si nu am stare. Sunt ametit si ma doare capul. Pe langa asta scot niste sunete urate fara sa vreau ca si cum as fi in stare de ebrietate. Ce este de facut? Va rog, nu mai pot, nu mai pot sa ma misc, nu pot sa merg la medic deocamdata cu starea asta. Deabea am reusit sa scriu aceasta "intrebare". Poate fi vorba de o hepatita? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| amyy222 a răspuns:

Daca nu te poti deplasa singur la medic.cel mai indicat ar fi sa suni la salvare