| XxRoyalxX a întrebat:

TPU am nevoie de ajutor trebuie sa fac Moldamin ( o injectie rapida) Dar mi-e frica in timp ce mi-o face doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Foarte putin, trebuie sa fie facuta mai repede.

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Doare groaznic laughing Si iti face galme in fund. Vai de mine, nimic nu doare mai rau ca penicilina (moldamin e penicilina) laughing Cum poate spune cineva ca nu doare? intrebare, voi ati maif acut penicilina?

Sfatu meu, sa o faci prin branula, ca in fund e teroare.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Daca faci moldaminul in combinatie cu putina xilina cu concentratie de 1% nu o sa simti nici o durere.Vb din proprie experienta. O dr. mi-a recomandat sa fac moldaminul cu xilina datorita dureii.

| dana85 a răspuns:

Daca gasesti un specialist car stie sa o faca, nu doare. Ai incredere si sa nu-ti fie frica.

| andreeateiubeste1992 a răspuns:

Draga marina, fiica mea face moldamin de ceva timp, este adevarat ca doare la inceput. invata sa te concentrezi inainte si nu vei mai simti nimic... nu apleca urechea la ce spun copii astia fara minte, xilina este f periculoasa cat despre branula nici nu exista sa faci moldamin prin branula! CURAJ

| mara06 a răspuns:

Am facut-o si eu si nu doare deloc...trebuie doar sa nu te gandesti la durere sau la injectie... :-]