| xRainyDay a întrebat:

TPU, am o problema mare si as vrea sa ma ajutati cat mai multi sad

M-am lovit cam tare la genunchi, nu s-a invinetit, dar e umflat, chiar langa os, mai sus putin. Ma doare doar cand ating, dar imi e frica sa nu fie altceva crying

Ajutor crying In cat timp dispare umflatura?

Pot fugi, pot da cu piciorul, nu ma doare fara sa o ating, dar simt cum e umflat crying.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pentru moment, pune comprese cu gheata, dar daca lovitura a fost puternica, nu ezita sa faci o radiografie... poate va trece de la sine, dar e posibil sa ai si urmari.
O seara bunahappy

4 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Puneti niste gheata, in zona respectiva si-n cateva ore umflatura va disparea.Nu-i caz de disperare, linisteste-te.Sunt cu tine!happy
Pa'pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Compresa cu gheata pe locul afectat, iti va trece.
Te pup!

| cristian100 a răspuns:

Nu te panica pentru atata. Si eu am avut. Trece de la sine in max 1 saptamana.

| xRainyDay explică (pentru cristian100):

Acum nu ma doare, doar daca ating, simt ca se misca si ca e umflat ceva acolo sad