| anonim_4396 a întrebat:

TPU, am și eu o problema... am un dinte urat rau și îmi strica atracția. E puțin dat in spate și e spart pe la jumate. Ce pot face sa rezolv problema? Nu îmi pot permite un aparat dentar ca costa peste 1000 de euro aici in Italia. Va rog ajutați-mă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aparatele mobile sunt mai ieftine.

| Raducons a răspuns:

Vii acasa si tratezi dintele, apoi vezi ce faci cu aparatul, poate gasesti mai ieftin, Nu cred ca este 1000euro
Merita investitia oricat ar costa, tu pentru ce muncesti, ca sa fii stirb si neatractiv. Il tratezi apoi il indrepti si o sa tina mult si bine dar faci repede asta ca sa nu fie afectata radacina, altfel se complica lucrurile si scade semnificativ rezistenta dintelui.

| eckblume a răspuns:

Intreaba dentistul ce poate sa-ti faca, daca e o alta solutie in afara de aparat. Atractia vine si pleaca, tu sa fii sanatos.

| sarahmaria97 a răspuns:

Un dentist probabil iti va recomanda sa il imbraci sau sa il plombezi, in Romania asta e cam 200 lei sau cam asa ceva deci du-te si vorbeste cu un medic, sigur iti va da un sfat util!