| anonim_4396 a întrebat:

TPU, cand tata avea in jur de 24-25 ani el era 1.78-1.79m. iar mama era in jur de 158-160.
Eu am 18 ani si sunt 1.74/1.75m. intrebarea mea este:
Cam cati cm o sa mai cresc?
O sa ating 1.80m?
Pana la ce varsta se creste in inaltime? Medicul mi-a zis ca pana la 25
Pot sa accelerez velocitatea cresterii in inaltime?
Daca e sa raman 1.75m, sunt mic/pitic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cam cati cm o sa mai cresc? "

doar ghicitoarea Siberia iți poate răspune. Medicul a ziș bine ce-a zis.

NU

| Sn4k3 a răspuns:

Poate doar cu sport.

| Csander a răspuns:

Esti deja peste medie, n-ar trebui sa-ti faci griji. Nu e chiar bine sa fii inalt cum crede toata lumea, apar mult mai rapid probleme de spate si probabil viteza iti scade in anumite situatii.
Dar da, inca o sa mai cresti pana pe la un 22-23 de ani, depinde aici.