| Foxyyyyyyyyy a întrebat:

TPU, care este plata pentru donatia de sange? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Addaa1998 a răspuns:

2 bonuri de masa si nu costa nimica

Funda?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

7 tichete de masa

• Zi libera de la locul de munca sau o zi scutire de frecventa pentru elevi, studenti si militari, in ziua donarii

• Decontarea cheltuielilor de transport pentru cei care au domiciliul sau resedinta in alta localitate decat cea in care isi are sediul institutia la care se face donarea de sange

• Reducere de 50% la abonamentul pentru transportul in comun, daca donarea se face la institutia de profil din localitatea de domiciliu sau din cea in care donatorul este angajat.

Dezavantajul ar fi ca daca se doneaza sange prea des, organismul se invata sa produca prea multe globule rosii si devine dependent de acea extractie de sange periodica. In caz contrar pot aparea probleme majore.

| victorandrei a răspuns:

Primesti bonuri de masa in valoare de 50 - 60 de lei

| emmmaaaaaaaaa a răspuns:

Donatorii de sange primesc in schimb sapte tichete de masa in valoare de 63 de lei, o zi libera in cazul in care au serviciu si transport gratuit pentru o zi in interiorul orasului.