| anonim_4396 a întrebat:

TPU HELP! Luna trecuta cand veneam de la tara am observat pe chilot o secretie maroniu inchis de obicei aveam secretie alba sau transparenta, ei bine acum era diferita Am vb cu mama si ea a zis ca este menstruatia, m-a tinut in jur de 2-3 zile iar apoi secretia si-a revenit Luna aceasta am asteptat sa imi vina si mi-a intarziat cam o saptamana si ieri mi-a venit din nou tot la fel secretie maronie dar de data aceasta era mai deschisa la culoare care nu m-a tinut decat 2 zile adica in seara asta si-a revenit. Este posibil sa fie ori probleme si tin sa mentionez ca in urma cu ceva timp urinam cu sange, urmam un tratament pentru infectie urinara timp de o saptamana insa dupa o luna maxim doua se intampla iar, si faceam iar tratament pana am mers de urgentza la spital deoarece se repetase de 3 ori si am fost internata 1 saptamana iar dupa am urmat iar tratament dar de data asta timp de 2 saptamani. Multumesc lui Dumnezeu ca au trecut 3 luni si nu am mai facut cu sange. Sa revenim la subiect, ori poate fi menstruatie dar in cantitati mai mici. nu stiu, daca ma puteti ajuta cu ceva mi-ar fi de mare folos. Mentionez ca am 13 ani si jumate' am 41 Kg si 1.54. Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Oliveoo a răspuns:

Sincer indraznesc sa spun ca e menstruatia, la unele persoane nu vine regulat si tine putin la inceput dar in timp o sa iti vina din ce in ce mai mult si poate mai regulat.

| CristinaCrisy a răspuns:

Isi va reveni si va deveni menstriatie asa mi-a intamplat si mie