| qazwsxedc131 a întrebat:

TPU nu stiu ce sa ma mai fac! Am diaree de foarte mult timp!
Totul a inceput din luna octombrie anul trecut cand am consumat la un chef vodka cu ketchup si am mancat fasole la ciaun a 2-a zi!
de atunci ma tine diareea intr-una am incercat tot felul de antibiotice recomandate de medicul de familie si de farmacista dar toate au avut acelasi efect : imi trecea pe timpul tratamentului si dupa aceea inca vreo 1 saptamana maxim 1 luna si ma apuca iarasi diareea, nu stiu de la ce sa fie!
de data aceasta ma apucat si incerc saprosan cu refflor, dar nu stiu daca imi trece ca ma simt la fel si ies cu scaunul din 5 in 5 minute, iar cand nu am diaree de imi trece cand ies cu scaunul normal fac un scaun mai negricios si cu resturi de mancare in el!
nu stiti ce as putea sa am?
ce as putea face?
pest 1 saptamana ma duc la un medic dar pana atunci as vrea sa va cer parerea DOAR celor care stiti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| jmekerashu a răspuns:

Antibioticile omoară microflora și și doar îți agragvează starea. Dacă diarea nue cauzată de o infecție sau virus nu are rost să bei antibiotice.

Îți recomand să încerci niște tratamente naturiste de aici - http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-diaree

Să te faci bine!