| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

TPU rog raspunsuri rapide.Recent acum 20 min mi-am plombat maseaua, eram si putin racit, am scapt de 7 ore de scoala si eram asa de fericit incat am baut apa ca vaca crying(.E grav? Medicul mi-a spus sa nu beau nimic 1 ora jumate', ca sa nu se infecteze si plomba folosita e una speciala albastruie la culoare. Funda fundoi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu se infecteaza, in cel mai rau caz se desprinde de peretii maselei!

| mona a răspuns:

Nu e asa grav, nu se infecteaza de la atat

| MeConstantine a răspuns:

Nu putem stabili noi daca da sau nu, dar ideea era sa nu bei apa ca sa se fixeze plomba si lipiciul de pe aceasta ca sa fie bine.
Sfat? Efectele faptului ca ai baut apa se vor vedea in timp

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru MeConstantine):

Imi poti spune care sunt?

| Hazard1 a răspuns:

Asta e acum, se mai intampla, nu e grav, dar fii mai atenta pe viitor, funda?