| devil2279 a întrebat:

TPUUU! Daca mananc o data la 1 si mananc cam jumate din a ma satura perfect si restul zilei doar beau apa pana la 1 l si apoi seara pe la 9 iar mai mananc jumate cat sa ma satur ( mananc numai legume, fructe..rosii,castraveti,mere) ma ingras? MA multumesc doar cu a ma mentine la aceleasi kg.Se "depune" aceasta "mancare" ce o consum?

Va rog raspundeti la toate intrebarile. E bine sa beau apa in timpul slabirii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| andreuxxaa9095 a răspuns:

E foarte bine ca bei apa, nu numai pentru slabire! Din toata inima iti spun...nu lasa "dieta" sa iti domine viata. NU pune accent pe asta! Eu sunt intr-o situatie foarte nasoala acum din cauza asta...de exp azi am mancat un snitel cu legume la gratar pe la 5 jumate..si m-am ingrasat 600 de grame. Am si o stare generala de rau! Imi e frica sa nu o dau in anorexie. Am 44 de kg si 160 cm.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu te ingrasi. Dar este important sa mananci si dimineata.
Este foarte bine sa bei apa plata, cam 2L pe zi.

Răspuns utilizator avertizat
| TiffanyღBJ a răspuns (pentru devil2279):

Apa minerala te baloneaza. In plus, poti face pietre la rinichi din cauza ei. Cel mai bine este sa bei apa plata.

| lorelayilynn a răspuns:

Aloo. trezirea! apa, vitamine, miscare, fructe si legume. si 3mese pe zi. ce e asta?! eu am 22ani si am facut aceeasi prostie, acum am o gramada de probleme. du te la nutritionist. ai grija de sanatate, e cea mai importanta

| MentalWar a răspuns:

Da este bine sa bei apa in timpul slabirii deoarece elimini toxinele din corp.Si ti-as remonanda si sa alergiin fiecare zi macar 10 min prin parc sau unde crezi tu. Sportul ajuta la slabit.

| parola22 a răspuns:

Din toate acestea nu te vei ingrasa
iar apa este bine sa bei este foarte buna si nu te ingrasawinking