| nuconteaza777 a întrebat:

Trebuie sa am menstruația peste două zile, dar medicul ginecolog mi-a prescris niste supozitoare vaginale. Pot sa le administrez și în timpul menstruației?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu l-ai intrebat pe el? Inseamna ca ai ceva probleme daca ti-a prescris asta.

| nuconteaza777 explică (pentru darrio2007):

Eram in grabă și am uitat, de ce trebuie explicații?

| darrio2007 a răspuns (pentru nuconteaza777):

Nu ma intereseaza explicatiile tale asa cum nici pe tine nu te-a interesat daca te-ai grabit sa pleci si nu l-ai intrebat ceva util pentru tine.

| Andreeush a răspuns:

Dacă pe prospect nu scrie nimic despre menstruație atunci le poți lua.

| adryang78 a răspuns:

Dacă nu ai prospectul, spune-ne cum se numesc, poate reușim să-l găsim noi.

| nuconteaza777 explică (pentru adryang78):

Pe prospect nu scrie nimic despre menstruație, se numesc exagyn

| Bizon95 a răspuns (pentru nuconteaza777):

Pai daca ai uitat, e mare lucru sa ii dai medicului telefon?

noi putem doar sa presupunem
de exemplu eu PRESUPUN ca daca nu scrie nimic in prospect atunci nu e nici o problema

| adryang78 a răspuns (pentru nuconteaza777):

Dacă nu sunt alte specificații în prospect, le poți folosi fără grijă. Oricum, sunt sigur că medicul te-ar fi atenționat în privința asta.
Multă sănătate!