| 19Mary19 a întrebat:

Trebuie sa fac un RMN. Medicul de specialitate imi da trimitere pe baza unui bilet de la medicul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Daca vrei gratis trebuie sa treci pe la medicul de familie si sa te programezi.In unele zone trebuie sa astepti 6-7 luni.
Daca ai 900 de lei il faci pe loc doar cu trimiterea de la medicul specialist.

| 19Mary19 explică (pentru xerxes1):

Da, vreau gratis pentru ca nu este urgenta. Multumesc pentru raspuns!

| Turtura24 a răspuns:

Nu știu exact, dar posibil sa ai nevoie și de la medicul de familie. Mai bine cu decât fără.