| Nicoleta1221 a întrebat:

Trebuie sa imi vina ciclul in 5 zile si nu prea am simptomele obisnuite (sani durerosi, acnee, dureri de spate), singurul simptom pe care probabil il am este ca ma simt nervoasa, iritata, etc. E ok sa se intample asa? Nu ar trebuie ca menstruatia sa fie precedata de anumite simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MambaLee a răspuns:

Nu, nu este obligatoriu, menstruația poate veni fara sa ai simptomele clasice, poți să nu simți nimic înainte, ai luni in care ai simptome și luni in care pur și simplu nu le ai. Unele simptome apar și în urma anumitor acțiuni pe care le săvârșești pe parcursul lunii, intereseaza-te.