| Dominicc a întrebat:

Trec printr-o perioada cumplita... ce-a mai grea din viata mea.
nu mai pot...

cum pot trece printr-o despartire? adica sa-mi fie mai usor de suportat si sa imi revin cu moralu.sad ca nu mai pot.
ma ajuta cineva rog frumos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Ce as face in locul tau? Cred ca as spune povestea mea, mi-as desarta sacul, as retrai bunele si relele si as cere sfatul in mod concret, aici pe TPU sau mi-as face un blog (daca crezi ca este justificat).
Altfel ne dam cu parerea. Tu ai nevoie de un ajutor referitor la o situatie concreta. Ce ajutor ai nevoie?
Daca intrebarea este reala, ai sa ai ce sa scrii. Daca nu, ne aflam in treaba si ne risipim timpul (mai ales noi).

| fabiola a răspuns:

Spui punct si de la capat! Viata este frumoasa daca stii cum sa ti-o faci si faptul ca esti tanara este un mare avantaj! Fruntea sus si nu uita :atunci cand cazi te ajuta cineva sa te ridici, dar ca sa ramai in picioare depinde numai de tine!

| Dominicc explică:

"sprijin" si sfaturi. morale. pentru ridicarea moralului si . nu stiu. asta as vrea sa stiu?! ce sa fac.

povestea?! am ceut decat sfaturi cum sa trec printr-o despartire. e deajns.
prietena/partenera a zis ca nu mai rezista cu scoala, lucru, teme si eu. a zis ca un timp sa o las. o pauza /un timp.
tot despartire e pentru mine...

| Dominicc explică:

"sprijin" si sfaturi. morale. pentru ridicarea moralului si. nu stiu. asta as vrea sa stiu?! ce sa fac.

povestea?! am ceut decat sfaturi cum sa trec printr-o despartire. e deajns.
prietena/partenera a zis ca nu mai rezista cu scoala, lucru, teme si eu. a zis ca un timp sa o las. o pauza /un timp.
tot despartire e pentru mine...

| ania a răspuns:

_Provoaca-l pe Dumezeu. Nu stiu daca crezi in El.Si daca nu crezi poti sa-i spui : Daca existi si daca ma iubesti cum se zice, acum e momentul sa intevii! Pe mine o discutie de cateva ore cu El m-a vindecat de o obsesie sentimentala dureroasa de ani de zile. Dupa aceea rugaciune, m-am sculat de pe genunchi ca un om liber de cosmaruri, liber sa iubeasca din nou, sa se bucure de viata.

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Nu poti trece peste astawinking O stiu din proprie experienta straight face Dar poti trece mai usor peste. Fa-ti prieteni noi, mergi cu ei in oras si incearca sa nu te mai gandesti la respectiva. Stiu ca e greu, dar incearca!

Sper ca te ajuta! :*

| cerasela10 a răspuns:

Totul va trece, este normal să treci prin asta și toți am trecut prin asta. Poți citi câteva sfaturi pe site-ul autoarei Natasa Culea
https://natasaalinaculea.com/category/barbati-vs-femei/