| NATZI a întrebat:

UGENT! Salut, Va rog ajutati-ma am probleme la ambele testicule si problema se trage de la masturbarea deasa, am varicocel la testiculul stang de ceva timp si mi-a fost rusine sa le spun parintilor despre mine ca m-am masturbat si din cauza asta am ajuns asa. Stiu fix ce probleme am. De acum 2 zile incepe sa se simte simptomele de varicocel si la testicul drept dar mai diferit la cel stang, e foarte grav, nu ma deranjeaza cand ma incordez dar la cel stang se ridica extrem de sus si iese din scrot si sunt mult mai multe, ce pot face? Am 16 ani sunt disperat simt ca innebunesc, nu stiu daca s-a inteles bine ce-am spus dar sunt disperat, va rog ajutor... URGENT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura optiune intr-o asemenea situatie este aceea de a merge la spital sau o clinica privata pentru a te prezenta cat mai urgent la o sectie/cabinet de UROLOGIE pentru a fi consultat si cel mai probabil printr-o simpla interventie chirurgicala sa ti se rezolve problema precizata. Multa sanatate!

| NATZI explică (pentru corbulalbrosu):

Ok, multumesc foarte mult de raspuns.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fugi sa vezi de urgenta un medic UROLOG!
Doar el te poate ajuta.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic, asta e singura solutie.

| NATZI explică (pentru doctorandus):

Si daca e ceva mai avansat mai mult decat de obicei, am citit pe net exista 3 nivele de varicocel si eu zic ca am depasit pe toate 3 am si chisturi, tu ce ai zice asa parere? Mi-e rusine sa le spun parintilor despre asta.

| doctorandus a răspuns (pentru NATZI):

Parintii tai tot or sa afle, mergi la medic.