| IF94TK a întrebat:

Uleiul de ricin functioneaza si asupra parului facial (in ceea ce priveste cresterea)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Ciao. Daca te referi la sprancene, da, functioneaza. Ajuta la cresterea lor dar le si indeseste.

| Vichtory a răspuns:

In ceea ce priveste cresterea nu prea, dar iti da un volum foarte bogat la par.
Reteta completa care are intr-adevar efect benefic asupra parului (atentie - uleiul de ricin inchide putin culoarea parului ), ar fi mai complexa: o lingura ulei de ricin, doua galbenusuri ou proaspat, o lingura alcool, sau room Jamaica, sau in loc de alcool, o lingura cu petrol lampant. Se frictioneaza si se infasoara parul cu un prosop, se sta cu acest ameste cam doua ore apoi se spala cu sampon. Tratamentul se face lunar. Succes!

| khristineee a răspuns (pentru Vichtory):

Daca nu te superi, pentru ce e asta? Pentru crestere sau pentru volum?

| Vichtory a răspuns (pentru khristineee):

A sorry, nu am observat ca ai intrebat de parul facial.

| Vichtory a răspuns (pentru khristineee):

Pentru volum.

| khristineee a răspuns (pentru Vichtory):

Nu intrebam despre parul facial. Scuze nu m-am exprimat bine laughing

| carmen2011 a răspuns:

Da