| Ozzz a întrebat:

Um. Aparent, am limba taiata, nu sangereaza, dar sunt taieturi adanci in cateva zone. Cum a ajuns asa, nu stiu. Nu ma doare, am doar o senzatie neplacuta. O las asa, sa treaca de la sine? Sau intervin si eu cu...nu stiu...gheata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaErika a răspuns:

Evita sa mananci rece sau fierbinte si foloseste glicerina. O gasesti la farmacie si nu e scumpa deloc. Am patit si eu asa. Nu e ceva de care sa te sperii. Sper sa iti fiu de folos... funda?batting eyelashes

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bună glicerina boraxată dar este bine să te vadă cel puțin medicul de familie.
Sănătate.
Pa, pa.

| doinitsaandronic a răspuns:

Mai bine la medicul de familie si cel mai bine nu minca pina ce nimic!

| deepinlovewithyou a răspuns:

Iti recomand sa te duci la medicul de familie! Daca nu, da-te cu glicerina, ajuta multhee hee.
Dar mai bine ar fi sa te duci la un medic!

| h5 a răspuns:

Du-te repede la medicul de familie..cu sanatatea nu e de joaca

| PeaceLoveMusic a răspuns:

In orice caz sa NU pui gheata! fugi la doctor

| MariaMirabell a răspuns:

Mergu sa te vada un doctor. Am auzit o data vorbinduse de copii ce uneori devun vizibile pe limba linii ce seamana cu o harta geografica si e o chestie ce nu e intilnita des. nu stiu daca poate da probleme aceasta si de aceea e binesa te prezinti sa te vada un medic sa vezi daca de acest fenomen e vorba sau de altceva! Sarbatori fericite si sanatate!