| Pika69 a întrebat:

Ummm bună, ieri m-am pus sa ma culc la 4:57 dimineata *mereu ma uit la ceas inainte sa ma pun sa dorm* si am adormit destul de repede am visat ceva lucruri si ultimul lucru pe care mi l amintesc din vis a fost eu spunand "normal, pentru ca visez" dupa aceea m-am trezit cu un fior tremurând si aproape plangand *era 5:17* desi nu a fost un cosmar. M am pus sa ma culc din nou si m-am "trezit" dupa ceva timp, aveam ochii deschisi dar nu puteam sa ma misc si imi simteam picioarele grele, simteam si ca se ridica *in timpul asta neputând sa ma misc* nu imi amintesc cand dar am adormit la loc. Ummm voiam sa stiu daca e vreo problema gen daca doar a fost sa fie, e din cauza anxietății sau daca o sa se întâmple din nou? imi e un pic cam frica sa mai dorm acum ???? sper ca nu am facut prea mare caz din asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa somnului de noapte duce la probleme grave de sanatate!
Eliberarea serotoninei si melatoninei se face doar cand dormi, intre orele 10 seara si 2 dimineata.
Daca privezi corpul de aceste ore de somn, in timp, pot apare probleme de anxietate, atacuri de panica si chiar probleme neurologice.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Din ce-am urmărit pe grupurile cu paranormal și din experiență proprie,e ceva trecător de obicei,dacă descoperi cauza și o înlături. Anxietatea,stresul, depresia, șocurile, etc, produc de multe ori astfel de "stări".