| MarianPapuc98 a întrebat:

Un adolescent de 18 ani poate sa faca cancer de colon, rectal sau de pancreas?

S-au vazut astfel de cazuri? ( eu stiam ca la varsta asta predomina tumorile pe creier, leucemiile 0

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Kanyee a răspuns:

Un adolescent care nu face sport, care nu se alimenteaza sanatos, este predispus in viitor, nu imediat. Aceste probleme apar se dezvolta pe termen lung, nu de pe o zi pe alta.