| Aldutssss31 a întrebat:

Un avort la 13 saptamani jumate este riscant? Stiu ca in mod normal se face pana la 12 saptamani dar am gasit un medic care accepta. Oare se gândește doar la bani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Pentru bani.

| Floridori a răspuns:

Avortul la cerere se face pana la 14 saptamani de sarcina, calculate incepand cu prima zi a ultimei menstruatii, nu pana la 12 saptamani, deci cazul tau se incadreaza in legalitate.

Riscuri exista in cazul oricarei interventii chirurgicale, dar in cazul unui chiuretaj sunt extrem de scazute, cu exceptia cazurilor in care exista alte probleme de sanatate care ar putea genera complicatii.

Multa sanatate!

| Aldutssss31 explică (pentru Floridori):

De la menstruatie sunt mai mult de 14 saptamani.D-asta mă gândesc sa nu fie vreun doctor care nu se gândește la sănătatea pacientului, ci doar la buzunarul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic ca se gandeste doar la bani. Hal de medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut!

| troleibuz a răspuns:

Evident ca se gandeste doar la bani daca e dispus sa faca ceva ilegal.

| GouDidodino a răspuns:

Contează la ce se gândește medicul? Tu plătești, el îți rezolva problema și gata, toată lumea fericita

| Teo29 a răspuns:

Riscul exista.