| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Un cos inghinal în cât timp coace? ÎL AM de 2 zile și nu pare a fi copt. MA DAU ȘI CU BANEOCIL. Sper sa fie cos și nu altceva mai grav

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

Cu partea lipicioasa direct pe cos. Nimic altceva, nu tifon, nimic.
Pentru putin!

6 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

E bine cu ce ii dai tu
se duce el vreo data
depinde de noroc
daca vrei sa se duca mai repede vezi ca din el exact pe mijlocul lui creste un fir de par

daca zmulgi acel dir de par si reusesti sa il scoti cu tot cu radacina
atunci nu o sa iti mai iasa cos in zona respectiva
pentru ca este foarte posibil sa se fi creeat in jurul unui fir de par

| Invictusman a răspuns:

Ar putea fi furuncul și atunci e ok sa dai cu crema ichtiol

| Mopmop a răspuns:

Pune un plasture direct ca sa ii iei aerul si in maxim 6 ore coace si se sparge. Garantat!

| Ochialbastri99999999 explică (pentru Mopmop):

Mulțumesc.

| Mopmop a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

Cu partea lipicioasa direct pe cos. Nimic altceva, nu tifon, nimic.
Pentru putin!

| Robertandrei4858 a răspuns:

In mod normal in vreo 5 zile. Iti dau un sfat, nu tocmai conventional. Daca tot vrei sa scapi mai repede de el poti incerca sa il maltratezi un pic (il strângi) iar dupa asta sigur va declansa o rectie, fie se vindeca fara sa coaca fie incepe sa coaca.