| Nume6 a întrebat:

Un laxativ bun? (natural sau de la farmacie) Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai constipatie, atunci pentru inmoire este foarte bun sa inghiti 2-4 linguri de ulei de floarea soarelui.
Daca doresti sa cureti rapid stomacul si intestinele, atunci o lingurita de sare amara + un jpahar de apa.

| antimulte a răspuns:

Mergi pe natural. Dimineata o lingurita de ulei de masline si o cana sau doua de zeama de varza. Pana in ora 12 o sa vizitezi toaleta de cateva ori.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dulcolax pastile sau dulcolax supozitoare actioneaza in 15 minute de la administrare.

| Violleta2022 a răspuns:

Vitamina C este cel mai bun laxativ, nu provoaca diaree, doar 1 singur scaun, destul de rapid dupa ce-l iei, dar trebuie sa iei 5-6 grame odata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceai pentru slăbire Yong Kang chinezesc.

| Speranta12 a răspuns:

Lapte. Si sari, alearga, sari din nou. Sa vezi ce te scapa.

| aimullah123 a răspuns:

Sennalax.