| Olaru_Gheorghe_1959 a întrebat:

Un om are probleme cu pancreasul si ficatul din cauza alcoolului si a fumatului. Avand in vedere acest om sta de 4 zile în perfuzii la spital. Ce se va întampla mai departe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai departe, moare sau trăiește. Dacă mai bea, moare repede.

| Sunshine123 a răspuns:

Daca nu va renunta la aceste obiceiuri nesanatoase exista posibilitatea ca organele sa se imbolnaveasca si mai rau, in final cedand. Patru zile de perfuzie nu vor face mare lucru pentru ca va aparea sevrajul, sau necesitatea de a se reapuca de fumat. Nu sunt doctor ca sa ii decid soarta dar daca vrea sa traiasca trebuie sa faca o alegere, sa prinda curaj si sa ceara ajutorul familiei, doctorilor sau clinicilor care sunt specializate cu astfel de persoane.