| Olaru_Gheorghe_1959 a întrebat:

Un om are probleme cu pancreasul si ficatul din cauza alcoolului si a fumatului. Avand in vedere acest om sta de 7 zile în perfuzii la spital. Ce se va întampla mai departe? Tineti cont ca intr-o zi a vomat un lichid negru, precum scrumul tigarii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ArmyCaptain28 a răspuns:

Acea persoana va primi un tratament special din partea doctorilor dupa ce se va pune cat de cat pe picioare. Daca persoana respectiva nu ia in serios viitorul tratament si se intoarce la vechiile vicii (fumat si consumat alcool) ce crezi ca se va intampla? Complicatii serioase, urmate de decesul persoanei.