| Girly97 a întrebat:

Un paharel de sampanie pe an, in seara de Revelion pentru o persoana care nu consuma alcool poate sa dauneze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu daca vei putea bea atat dar nu dauneaza! Eu am incercat sa-i dau sotiei mele (n-a baut nici macar o data in viata ei alcool). Dupa doua guri a inceput sa rada si a trebuit s-o culc. E necesar "antrenament" si s-o bei in timp. laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista șampanie fara alcool

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, nu are de ce sa dauneze happy

| Wr3nch a răspuns:

Nu.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu, nu dăunează.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu dăunează

| NotNamed a răspuns:

Ai pus întrebarea vietii. O dată ce e o simpla bauturia iar tu bei un paharut din ea o data la un an ce rahat poate sa îți faca. Nimic.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu laughing

| badpanda a răspuns:

Alcoolul distruge neuroni.
Acum depinde cati mai are fiecare.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Paharul nu, dar prostia da.

| al0o0o0 a răspuns:

Nup

| Gigi777 a răspuns:

Da, poate creea dependenta care dauneaza.