| stickylips a întrebat:

Un regim de viata sanatos? cam cum ar veni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dy a răspuns:

Sa gasesti o "masina a timpului si sa te intorci sa traiesti in anii 1900... fara stress-uri, Euri si UEuri!

| starchewer a răspuns:

Sunt mii de regimuri si diete ...eu ti-as recomanda asa :
sa mananci fructe si legume cu orice ocazie (mai ales proaspete)
sa incerci sa eviti cat mai multi uleiurile vegetale si grasimile
CU SIGURANTA SA EVITI FAST-FOOD-UDURILE(doar daca vrei sa cumperi de la ei apa plata )
incearca sa eviti si bauturile carbogazoase (creeaza balonare si iritatii gastrice)
pastile doar cand e adevarata nevoie si cu sfatul medicului
sport de cel putin 3 ori pe saptamana sau mers in fiecare zi macar jumatate de ora
evita stresul (poate niste plante calmante 100% naturale)hee hee
somn - aproximativ 8 ore din 24
SAFE SEX - sexul neprotejat dauneaza grav sanatatii
evita cartierele marginase ( care dauneaza grav sanatatii)
si NO CHIPS and NO PEPSI

| VladDu a răspuns:

Alimentatie sanatoasa in primul rand;
sa faci sport;
sa nu consumi "droguri legale" (bauturi alcolice etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca cu mar