| anonim_4396 a întrebat:

Un tratament pentru psoriazis pe pielea capului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Psoreazis este o "boala" a pigmentilor de piele (cel putin aparent).
NU se cunoaste inca tratament care s-o vindece complet.
Atat se stie ca, este in legatura cu alimentatia si starea psihica a individului.

Orice tratament existent pana in prezent da doar rezultate temporare, de mai mult sau mai putina durata si efect.

| Simpatic a răspuns:

Dermatologul ce spune?

| gabicoo a răspuns (pentru Simpatic):

Suceava e in carantină. SJU Suceava e spital Covid-19. Nu ai unde să mergi. Cabinetele particulare sunt închise până se termină situația de urgență. Medicul de familie zice ( consultație telefonică) să folosesc Dermovate.
Voiam să aflu ce tratamente urmează alte persoane din comunitatea TPU!

| Catrice a răspuns:

Da' știi sigur ca e psoriazis?

| Donsavas a răspuns:

Vitamina D in doze mari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tratamentul doar un dermatolog îți poate da nu se ia după ureche tratament la o boala asa serioasa.