| RalucaSahnada a întrebat:

Unde este mai sanatos sa traiesti la tara sau la oras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cici4Mici a răspuns:

La tara pentru ca este aer curat si la oras este poluare si nu este as de sanatos, darcel mai mult la tara mai ales cand este langa munte.

3 răspunsuri:
| armand3004 a răspuns:

Binenteles ca e mai sanatos sa traiesti la tara din multe motive:aer curat, lipsa poluarii, etc. Insa acolo nu exista tot confortul care il ai la oras.

| Elena_4661 a răspuns:

Buna Kitty,este mult mai sanatos la tara,fapt demonstrat de marii cercetatori-oamenii de acolo,datorita muncii fizice la camp,al aerului curat-lipsit de poluare,dar si datorita mancarii sanatoase(fara fast food) par a fi adesea mult mai sanatosi,traind astfel mult mai multhappy. Inafara de asta,la tara este mai frumos,caci se respecta vechile traditii si obiceiuri taranesti,folclorul neramanand uitat de lume, si de cei tineri mai ales( nu locuiesc la tara, si am 14 anihappy )Sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos.(fundita?)

| AnNa99Marrya a răspuns:

La tara deoarece la oras este poluare de la unele masini si in general oamenii polueaza cel mai tare si la tare este aer curat pentru ca sunt multi copaci deci raspunsul meu este LA TARA! funda?puppy dog eyes