| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Unde pot sa ma interesez pentru castrare chimica? Sunt clinici speciale sau trebuie sa vorbesc cu doctorul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" CelCareRamaneInUrma... vreau sa stau singur "

și ce rezolvi cu asta?

| doctorandus a răspuns:

Castrarea chimica nu se acorda la cerere, ci doar din motive medicale serioase (de ex. cancer la prostata) sau, in unele tari, la cei condamnati ca au abuzat sexual minori.

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns:

Jesus Christ! Michael Jackson, unde erai fratele meu?
Credeam ca ai murit! Ti-ai pierdut mintile?
Stii vorba aia, fii tu insuti. Altele si-ar dori sa posede o pereche de oua si tu vrei sa ti le scoata doctorul?

| DeMicUnCălător a răspuns:

Dacă oricum ești singur și plănuiești să rămai așa. La ce vrei să arunci banii pe geam?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi fratele meu ce te supăra? Nu o sa îți aprobe cererea, trebuie sa ai o boala terminala, boli foarte grave nu depresie și alte probleme de genul.

| SelenaTpu a răspuns:

De ce vrei sa faci asta?

| Scorillo a răspuns:

Era parca un proiect in faza incipienta de castrare chimica a pedofililor, violatorilor pentru a incerca reintroducerea lor in societate cu riscuri reduse. Si ca nu s-a luat o hotarare.
Dar nu e cazul tau (cred).
Nu lua hotarari "extreme" in cazul in care esti intr-o depresie.
Sper ca maine vei avea o zi mai buna si vei vedea altfel lucrurile.
Dar o discutie cu un medic nu strica, poate chiar e necesara.

Răspuns utilizator avertizat
| CelCareRamaneInUrma explică:

Iarta-ma ca a trebuit sa-ti iei din timp si sa raspunzi la intrebarea mea low IQ

| RogerRon a răspuns:

Medicul emdocrinolog poate da tratament pentru castrare chimica(care apropo este in general temporara, iti da niste pastile care blocheaza hormonii, daca nu le mai iei in general iti revii la normal).
Dar depinde de protocolul fiecarui medic, mare majoritate de trimit la psihiatru inainte.

| RobertVaka a răspuns:

Incearca un consult psihiatric