| yoni a întrebat:

Unei persoane i se invineteste spatele...la sira spinarii cam cat 3 oase(din care e facuta sira) stiti cumva ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Coloana e alcatuita din vertebre, nu oase... si de aproape un an, nu s-a dus la medic?

| nicky a răspuns:

Nu as putea sa-ti spun ce e dar sa mearga urgent la medic.

| gabimaris a răspuns:

Repede la medic, nu mai este de stat si de presupus ce anume este pentru ca nu trece cu aspirina! Vertebrele sunt oase scurte in forma de inel ce alcatuiesc coloana vertebrala si adapostesc maduva spinarii! Orice lezare a zonei coloanei vertebrale poate avea imediat sau in viitorul apropiat urmari grave, chiar letale asa ca nu mai astepta! Indruma-l pe acel cineva repede la medic, cred ca neurochirurgul este cel care trebuie vizitat DE URGENTA! Sanatatea nu este totul dar totul fara sanatate e nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anseamna ca cineva l-a lovit in sira spinarii, de i-a rupt coloana vertebrala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Asta indică lezări de vase de sânge.
Trebuie văzut de un medic pentru a vedea ce se întâmplă dacă cauza nu este o lovitură puternică.
Sănătate.
Pa, pa.

| yoni explică:

Nu e lovita...si nici nu o doare...se invineteste de aproapeun an dar nu doare si nu e lovitura