| anonim_4396 a întrebat:

Unei prietene ii curge un lichid alb, care seamana adesea unei creme.
Am mai citit ca apare cand te exciti, dar ea are doar 11-12 ani (face curand). Ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Prietena ta are o secretie vaginala normala, pe care o au toate fetele si femeile care au sau vor avea in curand ciclul menstrual.
Secretia asta nu este de la excitare, ci este ceva foarte normala si sanatoasa.
Din momentul cand apare secretia in 6-12 luni, apare si ciclul menstrual.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Asta are logica, mersi

2 răspunsuri:
| AnaAna8 a răspuns:

E doar o secreție care apare la toate fetele. E o chestie normala nu trebuie sa te sperii.