| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Urgeeent! Cand am vrut sa ma demachiez, mi-a sarit putin gel din acela in ochi si ma ustura cand inchid ochiul, cand clipesc, simt acolo ceva. M-am spalat pe fata, pe ochi cu apa rece dar degeaba. As putea sa folosesc Visine?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| timeOUT a răspuns:

Pune o compresa,, si tine cat mai mult timp apa pe ochi, o sa iti treaca, iar cand te vei trezi nu o sa te mai doara.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Clătești cu apă călduță din abundență, corpii cetonici reacționează dând afară "corpul" străin!
Nu aplici nimic în ochi.
Pa, pa.

| mont a răspuns:

O sa iti treaca de la sine, trebuie rabdare. Cu privire la visine nu stiu cum te-ar putea ajuta.

| Blamely a răspuns:

Maică-mea folosea ceai de mușețel când aveam probleme la ochi.

| RedRoses a răspuns:

Incearca cu ulei sa pui pe langa... Sau o compresa... Sau cineva sa-ti sufle in ochi. thinking Bafta! Funda?winking

| Sseshomaru a răspuns:

Inmoaie o batista in ceai de musetel si tine -o pe ochi, bafta!