| Nico159 a întrebat:

URGENT! Buna TPU! Am o intrebare care ma streseaza foarte mult:de ieri tot simt ca am o presiune in piept, ca si cum am ceva greu pe piept sau ca cineva imi apasa pe piept (cam asa as descrie ceea ce simt).Stiti cumva de la ce ar putea fi? Sunt ingrijorata. Vreau sa mentionez ca am 15 ani.Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RasfoiescPeNet a răspuns:

Toate aceste semne impun consultare medicului. Intre timp, pot sa fie folosite aspirina sau paracetamolul.

https://www.esanatos.com/......c22216.php
https://www.mediculmeu.com/......ptului.php

sper sa ajute

| Anonimus107 a răspuns:

Am patit si eu...e un fel de anxietate. Faptul ca stai acasa si nu iesi nicaieri si nu ai prieteni sau activitati, începi ingrijorarea chiar daca nu gandesti asa, se intampla asta de la sine! Asta e experienta mea! Chiar ca eu nu prea am prieteni si nu ies aproape deloc si am starea aia, dar mi-a trecut cu ajutorul lui Iisus Hristos la care ma rog si simt asa ca El e cu mine si sunt in siguranta! Dar nu mi-a trecut definitiv, imi va trece cu timpul. La mine au durat cateva luni si greu mi-a fost. Acum simt asta mai rar depinde de la caz daca gandesti prea mult la problemele pe care le ai in viata ta! Atat pot sa te ajut!