| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Cât de adâncă trebuie să fie mușcătura unui câine pentru a se pune viața în pericol? Repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Konstantin2020 a răspuns:

Nu e viața in pericol decât dacă e turbat câinele.

| oz_1736 a răspuns:

Du-te repede si fă antirabicul si vei afla acolo. Nu mai astepta

| Alverto a răspuns (pentru Konstantin2020):

Scuze, trebuia să menționez: nici nu știu dacă e turbat, doar că e al unei rude pe care mi l-alăsat mie cat este plecata

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Konstantin2020):

Serios? Si daca te musca un ciine vaccinat si perfect sanatos de picior cit sa sectioneze o artera principala, in cit 30 de minute crezi ca dai coltul?

| mihai69 a răspuns:

Dacă te ia de beregată, nu foarte adâncă.

| Anonima163333 a răspuns:

Cel mai bine este sa faci vaccinul, pentru orice eventualitate!

| Sofer a răspuns:

Nu conteaza adancimea. Conteaza de unde te-a muscat si ce ti-a lezat. Si daca cainele are vreo boala de transmis. Poate sa te muste pan la os si sa te vindeci.