| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Hei sunt foarte speriata, mi-a aparut un cos pe un semn din nastere...si l-am strans fara ca sa imi dau seama ca e semn acolo, patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Depinde de semn dar in majoritatea cazurilor nu patesti nimic, data viitoare nu il mai strange daca e pe semne/alunite

| anonim_4396 explică (pentru BroascaCuElice):

E sigur?happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu patesti nimic. O singura traumatizare a unei alunite nu poarta nici un pericol. E periculos sa le traumatizezi repetat

| Deliiiia a răspuns:

Bună, așteaptă 2-3 zile să vezi ce se întâmplă. Dacă semnul își schimbă culoarea și dimensiunea recomand un consult.