| Jacksy a întrebat:

Urgent!
Știu că-i cam aiurea chestia asta, dar am de duminică un herpes.
Maine am intalnire, nu se prea poate anula. si vreau sa scap cat mai repede de el.
Mi-am cumpărat crema ACICLOVIR, sau asa ceva, mi-am pus si pasta de dinti, dar nu mi-a trecut inca. Ce sa folosesc sa treaca repede? O sa fie jenant daca il sarut pe baiat si am herpes. laughing) PS >= fără raspunsuri rautacioase.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește tinctură de propolis, ajută foarte mult.
Nu trece instantaneu, iar băiatul trebuie să înțeleagă.
Pa, pa.

| katy a răspuns:

Aciclovirul e foarte bun sa te dai de 2-3 ori pe zi, nu are cum sa-ti treaca peste noapte, la intalnire, pune putin fond de ten deasupra sa nu se vada, nu poti face minuni sa dispara in cateva ore. bafta!

| BiuL a răspuns:

Exista niste plasturi pentru herpes de la compeed, dar mi se pare ca nu sunt ieftini. Du-te acum la o farmacie non stop si intreaba, poate iti trece pana maine. Nu mai pune pasta de dinti. Aciclovirul e bun in general.

| Q69 a răspuns:

Crema este buna pentru asa ceva
dar nu se vindeca intr-o zi