| StrongHeart a întrebat:

V-ati lasa pe mana unui robot in cazul unei operatii chirurgicale daca ar fi posibil in viitor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca alta varianta nu exista, da.

| Frank51 a răspuns:

Dă-mi un motiv să zic nu.

| Dismally a răspuns:

Clar, robotii nu fac erori umane... happy

| Lukasssz a răspuns:

Da, trebuie sa avem mai multa incredere in stiinta.

| CIaudiu a răspuns:

Da.
Asta e o intrebare ce ar trebui pusa in special religiosilor. ≈)))))

| StrongHeart explică (pentru CIaudiu):

N-are treaba una cu alta.

| CIaudiu a răspuns (pentru StrongHeart):

Nici nu trebuie sa aiba. Eu ti-am spus ca ar fi mai interactiv daca ai pune intrebarea in special pentru ei. La noi astia mai realisti si destepti, am fi bucurosi chiar sa dam un ban in plus pentru a fi vindecati de un robot.
Insa religiosii au alte pareri, ideologii, si viziuni asupra vietii. Conspiratii au pe scurt. Deci ar fi un adevarat show sa le auzi tampeniile, cum se ataca spunand ca nici cu pistolul la cap n-ar accepta. Ca na... o fi robotii lui "bil Geiț".

| StrongHeart explică (pentru CIaudiu):

Problema e o religie anume? Sau toate religiile?

| CIaudiu a răspuns (pentru StrongHeart):

Problema e a oamenilor care fac din religie un mod de viata si singura sursa de cunoastere care din pacate e foarte eronata si imprecisa.

| StrongHeart explică (pentru CIaudiu):

Nu toti sunt asa, daca ajungi sa-i cunosti vei vedea ca exista tot felul de oameni cu tot felul de credinte.

| CIaudiu a răspuns (pentru StrongHeart):

Imi dau seama de asta. Doar generalizam.

| DonEduardo a răspuns:

Nu.

| Yohei a răspuns:

Da!