| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog ajuta-ma! Am 1.65 si 49 kg iar eu tot sunt grasa și mai ales în zona picioarelor. Stiu ca credeți ca nu sunt dar dacă m-ați vedea ati zice ca sunt de 1.65 și 70 kg. Deci numai pot. Mananc special sa fiu slaba și toțet nu sunt. Ma abtin de la mancare și dulciuri. Cam de vreo 5 luni nu am mai mâncat o ciocolata. Ce fel de viata e asta? Nu mă judecati. Nu inteleg de ce mi se intampla mie asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Picioarele ti se par grase fata derestul corpului, care este slabit!
Muschii si oasele picioarelor sunt normale, nu se slabesc, iar corpul tau a ramas doar piele pe resturi de carne, din cauza "dietei".

Mananca sanatos, orice-tipoftesti, fa un pic de gimnastica, inot, tenis si formeaza-ti corpul la marimile feminine ideale: 90-60-90!
Daca mai si zambesti deasupra, atunci vei fi super atragatoare!winking

| Freya1 a răspuns:

Daca o sa stai toata viata cu gandu ca esti grasa, esti urata etc o sa ai probleme mari.Nu ar trebui sa te ia nimeni la misto petru ca tu deja ai o problema.Constructia corpului data de la mama natura nu o poti schimba tu. poti slabi sau sa te ingrasi sau sa te operezi dar corpul tau e asa cum e si ar trebui sa te multumesti ca esti sanatoasa.Deja ai boala aia in care chiar daca esti ca si biscuitele in dunga te vezi imensa vei deveni bulemica si anorexica daca nu te potolesti.Te lasi influentata si te conpari cu alte persoane de aceia ai gandirea asta si te frustreaza incearca sa te gandesti ca asa esti tu si esti bine

| minrest a răspuns:

Esti prea slaba si ti se pare ca esti obeza, asta din cauza anorexiei. Asa se manifesta aceasta boala psihica cumplita, anorexia.

| alexboss2020 a răspuns:

Baga copil-o in tine ca o hamesita mananca in continuare! Asa e mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer eu cred ca e imposibil sa fii grasa in zona picioarelor.Am prietene care-s mai scunde decat tine si sunt mai grase, si totusi nu se vede, adica nu cum spui tu.Cred ca exagerezi, adica mintea ta vrea sa te vada grasa. Daca intr-adevar asa esti, at de vina e comformatia ta, iti sugerez sa nu mai tii dieta(mananca ciocolata), dar fa insa mult sport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata fară ciocolată e pustiu... Nu te mai înfometat, este cea mai tâmpită chestie pe care o poti face. Mănâncă cât mai " curat" posibil fructe, legume....bea multă apă, fă sport ( te ajută să iti tonifici corpul). O dată pe săptămână răsfațăte cu ceva ce iti face placere, pizza, ciocolată ( totuși nu mănânca fară să te opreşti )

| Andreeaioan115 a răspuns:

Ai putea sa imi trimiti o poza cum arati in privat?

| Viitorulapropiat a răspuns:

De fapt, asta se intampla doar la nivelul mintii tale, doar in sinea ta pentru ca asa te vezi tu...la kg si înălțimea ta esti chiar slaba. Nu-ti mai fie teama, priveste-te si apreciaza-ti corpul. Cat tine de ciocolată si dieta, asta nu mai e viata rolling on the floor))

| Adiadictie a răspuns:

Trebuie sa mananci sanatos. e foarte important! Si la medic sa mergi

| GeorgeBerbec a răspuns:

Incearca sa faci si sport combinat cu dieta. Poti trimite o poza ceva sa iti zic mai exact ce ar trebui sa faci?

| PIPER23 a răspuns:

Ceilalti oameni care te cunosc, ce parere au despre fizicul tau? Sunt curios cati dintre ei ar spune ca esti grasa. Te macini singura si degeaba. Din ce spui mai sus, si fara sa te vad, pot deduce ca nu esti grasa.