| STFm a întrebat:

VA ROG AJUTATI-MA! Buna, am o problema si nu stiu la cine sa apelez, imi e rusine sa-i spun mamei si nu vreau sa ma duc la ginecolog sau alt fel de doctor. De mai multa vreme am observat ca la organul meu genital deaspura clitosului au aparul niste zgrabunte albe care daca le strang se sparg...imi e si rusine sa vorbesc despre astacrying Sper sa ma puteti ajuta stiu eu daca a mai avut una dintre voi, sau cunoasteti chestiile de genul... Sau cu un site in care as putea gasi ceva care sa ma ajute! Va rog ajutati-ma sunt dispretata! multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
draga mea..de ce iti e frica sa vorbesti cu mama ta? sper ca nu ai 11 ani si ai facut ceva ce ar avea urmari...problemele ginecologice se discuta in prima faza cu mama, apoi cu medicul de familie pentru a te trimite la un control de specialitate, ai pe site parerile sunt impartite si vei primi si jigniri(poate) cel mai bine e sa vorbesti cu mama, fa spalaturi cu ceai de musetel pana luni, apoi du-te la control ..nu ezita! sa nu regreti pe mai tarziu. poate fi o ciperca/infectie etc.
O zi frumoasa sa aihappy

| DLeonard a răspuns:

Ai avut vreun contact sexual in ultima vreme?

| STFm explică (pentru DLeonard):

Nu,nu am avut niciodata contact sexual.