Va rog ajutati-ma! Sunt cam speriat...deci,azi la scoala in ultima ora in pauza, un coleg m-a impins din greseala in perete cu spatele... m-a durut tare, apoi am lesinat! Am cazut pe jos, ceilalti colegi tot incerau sa ma ridice, si eu ma puteam misca dar eram inconstient, de fapt stiam cine-i pe acolo(din colegi), dar vedeam in ceata si imaginea se misca din stanga-n dreapta, apoi unu din ei(un prieten)imi punea intrebari cu cine is. ce joc ma joc.etc.big grin.Acum is acasa si ma mai doare fruntea cum am cazut(m-am lovit de perete si cu fruntea)iar spatele deloc.Deci,cine a mai patit sa imi zica si mie daca e grav, sa ma duc la medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wintage a răspuns:

"ce joc ma joc"
Acela era un joc? Interesant... mai nou cand cineva te bate de pereti se distreaza cu tine!

Poti avea probleme din multe puncte de vedere : la ochi, ureche, etc... Ameteala e normal sa apara dar in cazul tau nu trebuia sa ametesti sau sa lesini. Mai mult ca sigur suferi de ceva. Ti s-a mai intamplat asa ceva? Sa te dai jos din pat brusc dimineata si sa vezi timp de 5 secunde ca totul se invarte cu tine? Daca ti s-a mai intamplat de ce te joci "jocuri" stupide? Sa te faci de ras?

In primul rand mersi de raspuns,in al doilea rand,se refera la un joc pe PC,ei credeau ca ma preafac ca eram cu ochii deschisi,si nu, nu mi sa mai intamplat, si dimineata vad normal.

| wintage a răspuns (pentru Unknown98):

Deci ei credeau ca te prefaci? Esti foarte bun actor! +1
Poate de data asta sa nu fie nimic grav (desi ma indoiesc) dar daca mai ai vreodata aceste simptome iti recomand sa mergi la un medic!

6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Da, ar fi bine sa te duci cat mai repede la un medic. Avand in vedere cele intamplate, ar fi necesar un CT cerebral. Te poti adresa serviciul de urgenta al unui spital.
http://www.i-medic.ro/analize/tomografia-computerizata-ct

| pkr09 a răspuns:

Deci nu vreau sa te sperii, dar cel mai bine este sa mergi la medic sa nu apara probleme mai tarziu, cu spatele probabil nu o sa ai probleme dar daca te-ai izbit cu capul de perete se pot intampla foarte multe (dezlipirea retinei etc...) deci cel mai bine e sa mergi la un doctor daca totul e ok nu iti face nimic, daca ceva e in neregula te rezolva acum sa nu ai probleme mai tarziuwinking

| alexandra033 a răspuns:

Du-te la un control la medic

| adyboss98 a răspuns:

Eu zic sa te duci la medic sa nu se agraveze daca ai ceva