| Rapforlife927 a întrebat:

VA ROG AJUTOR!
Salut TPU, daca va uitati la intrebarile mele o sa vedeti despre ce e vorba.
Deci am o rana deschisa de 1 sapt si s-a mai micsorat, adica sunt mai aproape marginile pielii, ca ele sunt despartite dar ma sperii rau pentru ca mi-a crescut pielea sau carnea in sus intr-o margine creste in sus sad crying(((((( si daca nu se mai uneste normal sau daca raman cu pielea asa in sus trebuie s-o tai sau ce?
Am de 9 zile rana si inca nu s-a facut marginile pielii la loc, ajutor TPU arat groaznic sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai indicat sfat care poate si/sau trebuie urmat intr-o astfel de situatie ar fi aceea de a te prezenta cat mai urgent la sectia de chirurgie a spitalului ori a unei alte unitati/clinici medicale. Sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

Neapărat mergi la spital pentru a-ţi pune copci, altfel rămâi cu o rană super naspa.