| AleexaIoana a întrebat:

Va rog din suflet ajutati-ma. Am un pechinez si astazi am fost la veterinar sa ii fac vaccinul de un anisor, pe langa acest vaccin i l-a facut si pe cel antirabic. Totul a fost bine insa acum de vreo ora cainele a inceput sa se simta rau sta incordat, respira greu, ii bate inimioara sa ii sara din piept si daca il ating il doare, se vede clar ca e ceva cu el. Nu stiu ce sa-i fac, or fi reactiile adverse ale vaccinului? E normal sa se intample asta?
Mi-e frica sa nu pateasca ceva...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Suna medicul veterinar unde i-ai facut injectiile, si intreab-daca este normal sa ii fie rau, din cate stiu eu, nu trebuie sa aiba aceste reactii, dar in ziua de azi este posibil orice, nu astepta, si nu lasa sa se inrautateasca situatia..stiu cum este sa ai un catelus bolnavior, al meu care este in poza, a murit din pacatestraight face
poate a mancat ceva si de asta vomita.
O zi buna!

| AleexaIoana explică (pentru caramela):

Acum m-am uitat la fotografia dvs. catelusul meu seamana perfect cu cel din poza numai ca este bej. Cred ca este aceeasi rasa. happy
Se simte foarte bine acum si-a revenit, slava Domnului!
Va multumesc pentru raspuns.

| untu a răspuns:

Sa dai sa bea lapte si sa-i linisteasca cainele, sa alinti si sa-i vorbesti frumos, si se va simti mai bine! Este posibil ca cainele s-a facut rau la suparare!

| fakeheart1334 a răspuns:

Raspunsul meu ar fi sa te duci inca o data cu el la veterinar daca este asa de grav, si sa-i specifici ce vaccinuri i s-au facut si toate simptomele si efectele secundare
Funda?

| AleexaIoana explică (pentru fakeheart1334):

Cainele se simte rau acum, pana maine dimineata cand deschide veterinarul cabinetul se pot intampla multe...de aceea am si pus intrebarea sunt foarte ingrijorata si nu stiu cum sa-l ajut.