| Mytzulina a întrebat:

Va rog frumos spuneti-mi si mie ce este aceea metastaza ramificata? plss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 23partyboy a răspuns:

Metastazele reprezinta ultima etapa in evolutia cancerului, astfel cel tumorale se raspandesc in corp prin intermed cicrculatiei sanguine, iar ramificarea precizeaza asezarea lor sub forma de o retea ramificata in jurul organului/lor

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! metastaza este atunci cand posesorul unei boli incurabile intra in aceasta faza, adica nu mai are scapare, ramificata inseamna ca e in tot corpul estinsa...
Multa sanatate si o zi buna!

| Felix65 a răspuns:

Cine are metastaza?