| anonim_4396 a întrebat:

Va rog help meee, mi-a aparut niste pete rosii pe langa zona genitala, cum sa va spun e ca un fel de ciuperca si as vrea sa stiu de crema sa folosesc ca sa scap ele, plz, cine stie help meee!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stie nimeni fiindca nu stim cauza acestor ciuperci cum le spui tu. Poate fi candida, unintertrigi, dar poate fi si o bacterie cu transmitere sexuala. Ai o singura posibilitate de tratament: medicul dermato-venerolog.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fuga la dermato! Daca te autotratezi, risti ori sa nu rezolvi, ori sa faci mai rau! Tratamentul se da strict individualizat, pentru ca trebuie sa te intrebe mai multe lucruri, inainte sa-ti prescrie tratamentul!

| miky_5469 a răspuns:

Te ungi cu nidlofor de 3-4 ori pe zi dupa ce te-ai spalat si iei fluconazol 150 mg/ 1 cp pe zi! Sanatate!

| eni a răspuns:

Du-te frumusel la ginecologie, si nu lua medicamente dupa ureche.

| Andreea24 a răspuns:

Mergi la ginecolog sau la dermatolog.

| diuuu a răspuns:

Nimeni nu o sa-ti poate zice cum poti scapa de ele! Tre sa fii realista, cel mai bine e sa mergi la un ginecolog!