| Bogdyy15 a întrebat:

Va rog mult cititi aceasta intrebare si va rog mult din tot sufletul sa raspundeti la ea: Deci, de cateva zile eu nu mai pot sa dorm pur si simplu seara, ma pun in pat si imi vine somn stand pe telefon sau la tv si atunci cand il inchid sa ma pun sa dorm, adorm putin cateva minute si dupa ma trezesc brusc din somn ca si cum nu as fi adormit, si nu stiu ce sa mai fac noaptea trecuta am stat treaz de la 11:30 nopatea aproape pana pe la 1:00 si nu am adormit am adormit plangand brusc de odata dupa ce am stat 1 ora treaz incercand sa adorm. Si nu stiu ce sa mai fac inainte adormeam foarte repede nu conta daca beam sau nu ceai de tei sau ca stateam prea mult la pc acum nu stiu ce fac! Probabil este din cauza ca sunt racit? Dar pana acum nu am avut probleme cu somnul cand eram racit. Acum nu stiu ce sa mai fac va rog mult de tot sa ma ajutati. Vreau sa dorm va rog mult sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
In primul rand activitatea cerebrala sau faptul ca te gandesti foarte mult te poate impiedica sa adormi. De obicei cand creierul lucreaza sau are foarte multe probleme de rezolvat nu poate intra in stare de repaous, respectiv sa iti permita sa dormi de aceea trebuie in primul rand sa te relaxezi mental si fizic.
Nu o sa-ti iasa din prima dar merge. Mai merge de asemenea un ceai de tei cald sau o cana de lapte cald pe seara ca sa te relaxeze.
Relaxeaza-te si organismul va reveni la normal

| lovecats123 a răspuns:

Pai poate nu iti este somn cand te culci