| crazydia a întrebat:

Va rog mult numai rezist... chiar sunt ingrijorata! Buna ziua de cateva zile ma doare in piept si parca am o apasare, intepatura+ si mana stanga de la umar pana jos! Acum cateva zile mi-a tot fost rau simteam ca o sa cad jos, am inceput sa iau calciu+magneziusi mi-am luat tensiunea 11-10 cu 6-7. am luat-o de 2 ori. tensiunea e ok mai ales ca eu iau medicamente pentru tensiune[ o aveam prea mare dar acum am slabit dar si tensiunea a scazut uimitor! ], inainte luam 3 acum 2 cred ca trebuie sa mai scad. Apropo am 16 ani. de la ce ma doare mana stanga si pieptul, [ am mai avut atacuri de panica si inca ma mai confrunt cu ele ca sa scap] Multumesc, Funda! Astept.
Pot sa fac infarct... adica am doar 16 ani si cred ca poate fi atac de panica. ma panichez repede! scuze cat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Avind in vedere rubrica, ai grija sa nu cumva sa te apuci si de facut sex.

| RAY a răspuns:

Si mie la fel, am fugit pe jos cam 5 km fara sa ma inclazesc si ma doare de 2 zile, dar e o durere asa usoara nu grea, nu faci infart din asta du-te la doctor si eu o sa ma duc

| h3r a răspuns:

Vorbește cu părinții tăi! Spune-le cum te simți și insistă că vrei să mergi la un medic. Nu-ți fie teamă, probabil după o consultație(poate și la un medic specialist) îți va da un tratament. Ai nevoie de niște pastile, nu sta așa.

| AgathaRo a răspuns:

1. Ai postat intr-o categoria total neprotivita aici se discuta de diferite probleme in dragoste, sex si ce mai intra. La sanatate ai avea sanse mult mai mari.
2. Du-te la un medic cardiolog s-ar putea sa ai vreo valva infundata.
3. Fara frica ca "nenea cu coasa" tot o sa vina dupa noi intr-o buna zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu esti sanatoasa fata, asta este a treia oara cand iti raspund, dai telefon la 112 si o sa-ti dea pe cineva de la ambulanta la telefon, spune-le simptomele care le ai, de unde esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu te mai panica repede din orice.
Ai probleme cu inima.
Cand e vorba de mana stanga, dureri in piept, sunt probleme.
Du-te la un medic cardiolog.
Te pup!

| xBya a răspuns:

Bre, mutarea de la categoria asta, ca nu e vorba nici de dragoste, nici de sex. Mars.

Răspuns utilizator avertizat
| BlueViP a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la medic pentru ca nu te joci cu sanatatea! Pe TPU nu o sa primesti un raspuns 100% corect. Aici nu gasesti medici care sa te ajute. Mergi la doctor!

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Cel mai corect du-te la un medic cu conditia sa si ai unde esti

| Pufffx a răspuns:

Si eu patisem asa si era din cauza ca afara a plouat nu ama vut umbrela am venit acasa m-am bagat la un dus fierbinte pe urma a doua zi am avut proba la sport abdomene si uite asa mam ales cu un diati junghiu eu initial nu mi-am dat seama ca era un junghi pentru ca durerea era foarte mare se localizase chiar langa inima.Mi sa recomandat sa ma dau cu unguiente gen ben ghei (sau cum se scrie) sa iau calciu magneziu B6 si vagostabil( e un fel de sedativ usor care se adiminstreaza in cantitate mica chiar si la copii de 4-5 ani) Consulta medicul de familie. Bafta.

| Roxxanne a răspuns:

Du-te la un control, nu este de gluma

| xCat a răspuns:

Sper ca nu iei anticonceptionale.

| AdYtZu189 a răspuns:

Consulta un doctor e cel mai bine nu te juca. DUTE LA DOCTOR