| MrsKitty a întrebat:

Vă rog răspundeți urgent! Am 12 ani, sunt fata și mă simt foarte prost. Sâmbăta trecuta mi am luat nutella și am mâncat un borcan întreg. Luni, mi au apărut niște bube pe abdomen și m am dus la spital mi au zis ca am făcut alergie. M am tratat, am ținut regim 3 zile și după, joi seara mi a fost puțin amețela și recunosc, îmi venise. Vineri am început sa am stari de voma și amețeli și dureri de cap îngrozitoare și mama a crezut ca e din cauza perioadei. Ea nu mai știa ce sa faca și sâmbătă, a început sa amețesc mai tare și sa am dureri de cap, la prânz nu aveam nimic dar, la 11 seara am început sa vomit. Mama se speriase și îmi făcuse un ceai de tei cu menta pentru ca mă și deranjasem la burta. La 12 noaptea am vomitat iar. La 1 noaptea, 2noaptea și 3 am vomitat iar și speriată m am dus la spital rapid. Mi a dat o rețetă cu pastile pe care sa le iau și mi am făcut și analizele, dar erau bune dar nu mai știu ce era și îmi ieșise mai mult decât trebuia. Duminica am vomitat iar de vreo 3 ori. Azi am vomitat 1 data deși dimineață eram ok. Nu știu ce sa mai fac sunt speriată și eu și mama mea. Am stari mari de amețeli și durere de cap îmi vine sa vomit deși iau pastile! Va rog spune ți mi ce am. Oricum diseară v a veni un doctor sa vadă ce am dar mi s a spus ca am luat un virus din aer. Mi am dat și fierea peste cap și flora intestinala. Îmi vine sa vomit..Va rog spuneți mi ce e de făcut..Nu vreau sa mă interneze în spital

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cum sa mananci intr-o zi un borcan intreg de Nutella?

| scully a răspuns:

Probabil borcanul ăla ți-a dat stomacul peste cap. Nu e niciun necaz dacă te internează, așa măcar vei fi sub supraveghere medicală continuă. Este posibil să fie și un virus, mai știu persoane care au trecut recent prin asta. Oricum, va trebui să ții regim și să lași dulciurile deoparte, măcar o perioadă.

| MrsKitty explică:

Era un borcan cu un fel de pinguin pe el. Offf...dar nu vreau sa fiu internată... plus ca uneori plang ca îmi e frica sa nu mi de întâmple ceva mai grav. Recunosc...e vina mea ca am mâncat toată nutella dar na, ca orice copil mai fac și eu greseala asta...și mie îmi pare chiar foarte rău că am mâncat..nu o sa mai mănânc nutella de acum în colo. Și cred ca e și toxinfectie alimentara.