| Fataaiaanonima4567 a întrebat:

Va rog răspundeți că nu mai pot, m-am panicat foarte tare. Am făcut de câteva ori repetate poza cu blițul doar într-un ochi și după am inceput sa vad pete cu portocaliu peste tot, cate 2-3 până și când închideam ochiul vedeam o pată luminoasă și m-am panicat foarte tare, nu mai pot tremur nu știu ce să fac. Iar acum după 5 min nu le mai văd decât puțin puțin dar au dispărut și mă doare puțin ochiul. Ce fac?! Răspundeți în câteva minuteee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Din moment ce intrebi a 2 a oară, n-ai nimic!

https://www.tpu.ro/......ad-o-pata/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ți-ai ars retina. Asta în sensul că substanțele cu care vezi lumina s-au consumat. Se repară singure în câteva zile maximum.

| ReddY25 a răspuns:

Keep calm man

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai te doare că ai făcut poza de aproape de la blitz nu e ceva ieșit din comun, e normal.
Ai putina răbdare că o să fi ok, nu dispera laughing
Zici că ți-ai pierdut casa și ai rămas în drum rolling on the floor
Nu ai absolut nimic crede-mă, nu te mai panica.

| Fataaiaanonima4567 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de răspuns... dar petele care le vedeam sunt normale? Acum nu le mai vad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fataaiaanonima4567):

Sunt normale, e de la blitz, nu mai fa-ti poze așa de aproape folosind blițul

| Fataaiaanonima4567 explică (pentru anonim_4396):

Nu o sa mai fac, ms

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fataaiaanonima4567):

Cu plăcere nebunici drăgălaș

| johnnny123 a răspuns (pentru Fataaiaanonima4567):

Petele sunt normale (având în vedere ce ai făcut)...

Ceea ce nu este normal este să-ți faci singură poze cu blitzul până când te ard ochii. Dar aia ține de altceva, nu de fiziologia ochiului.

| EliLeli a răspuns:

Nu-ti mai baga blitul in ochi.

| Fataaiaanonima4567 explică:

Mi-a trecut într-un final

| Krekkov a răspuns:

Petele alea apar mereu cand te uiți la o sursa de lumina prea mult timp.